فروشگاه پارت 724 خرید لنت ماشین روش لنت ترمز ماشین چری لیفان تیگو
خانه / مقالات خودرو / چرا کوپه‌های میان‌رده در حال انقراض هستند؟!
peugeot-rcz
peugeot-rcz

چرا کوپه‌های میان‌رده در حال انقراض هستند؟!

چرا کوپه‌های میان‌رده در حال انقراض هستند؟!برای پاسخ به این سوال همراه نارنجی باشید

اگر نگاهی به محصولات کنونی خودروسازان داشته باشید متوجه نبود خودروهای دو درب در سبد محصولاتشان خواهید شد. بله هنوز هم برخی خودروها همچون شورولت کوروت، فورد موستانگ و… تولید می‌شوند اما لیست کوپه‌های تولیدی روز به روز در حال کوچک‌تر شدن است؛ و احتمالاً بنا به گفته‌ی ژان فیلیپ ایمپاراتو رئیس پژو این روند ادامه خواهد داشت. او در مصاحبه با اتوکار گفته یکی از دلایل کاهش تولید خودروهای کوپه نبود سرمایه‌گذاری مناسب برای توسعه چنین خودروهایی می‌باشد.چرا کوپه‌های میان‌رده در حال انقراض هستند؟!اگر نگاهی به محصولات کنونی خودروسازان داشته باشید متوجه نبود خودروهای دو درب در سبد محصولاتشان خواهید شد. بله هنوز هم برخی خودروها همچون شورولت کوروت، فورد موستانگ و… تولید می‌شوند اما لیست کوپه‌های تولیدی روز به روز در حال کوچک‌تر شدن است؛ و احتمالاً بنا به گفته‌ی ژان فیلیپ ایمپاراتو رئیس پژو این روند ادامه خواهد داشت. او در مصاحبه با اتوکار گفته یکی از دلایل کاهش تولید خودروهای کوپه نبود سرمایه‌گذاری مناسب برای توسعه چنین خودروهایی می‌باشد.

نیسان اکورا
نیسان اکورا

اینکه خودروسازان طراحی دو درب را دوست ندارند درست نیست. خود ایمپاراتو گفته است: “من این خودروها را دوست دارم.” اما دوست داشتن کافی نیست. فولکس‌واگن تنها به خاطر اینکه مردم بیتل را دوست داشتند آن را تولید نمی‌کرد. تکنولوژی‌های جدید که هزینه‌های تحقیق و توسعه سنگینی در پی دارند خودروسازان را مجبور به اتخاذ تصمیمات جدید از جمله تولید محصولات الکتریکی، ارتباطات ۵G، خودروهای خودران و… کرده است. این تکنولوژی‌ها کاملاً هزینه‌بر هستند و ایمپاراتو معتقد است خودروسازان برای سال‌های آتی خود نیازمند منابع گسترده‌ای می‌باشند.

ماشین audi
audi

به همین خاطر سرمایه لازم برای تولید چنین خودروهایی که بازار محدودی دارند وجود ندارد. خودروهای کوپه هرگز به تعداد زیاد فروخته نشده‌اند و مشتریان امروزی هم همچنان به خودروهای بزرگ‌تر گرایش نشان می‌دهند و فروش سدان‌ها، کوپه‌ها و دیگر خودروهای کوچک در حال کاهش است. این امر خودروسازان را مجبور به حذف محصولات سدان از بازار کرده است. حتی کاهش فروش کامارو نیز شایعاتی درباره قطع تولید این خودرو را به وجود آورده است.

کیا سراتو کوپه
کیا سراتو کوپه

البته همیشه این‌گونه نخواهد ماند. فعلاً کراس اوورها و شاسی‌بلندها روی بورس هستند ولی این قضیه هم تغییر خواهد کرد. سال پیش بود که مدیر طراحی جنرال موتورز گفت مردم خودروهای شیکی را می‌خواهند که حسادت همسایه‌ها را برانگیزد. فعلاً کراس‌اوورها، پیکاپ‌ها و شاسی‌بلندها چنین کاری را انجام می‌دهند. خوشبختانه زمانی که کار خودروسازان با توسعه تکنولوژی‌های جدید تمام شد دوباره روی کوپه‌های جذاب سرمایه‌گذاری خواهند کرد. امیدواریم که این‌گونه باشد…

بهترین فیلتر های هوا و روغن ماشین با قیمت های باورنکردنی

درباره ی alimas

یک دیدگاه

  1. از اینکه اخبار هارو بصورت گسترده فناوری پزشکی خودرو و… پوشش می دهید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *