فروشگاه پارت 724 خرید لنت ماشین روش لنت ترمز ماشین چری لیفان تیگو
خانه / مقالات خودرو / معرفی پرفروش‌ترین خودروهای ماه فوریه در اروپا
peugeot-rcz
peugeot-rcz

معرفی پرفروش‌ترین خودروهای ماه فوریه در اروپا

معرفی پرفروش‌ترین خودروهای فوریه در اروپا برای ادامه با نانجی همراه باشید

رنو کلیو توانست با فاصله‌ای بسیار نزدیک، قهرمان بلندمدت مسابقه پرفروش‌ترین خودروهای اروپا را پشت سر گذاشته و به محبوب‌ترین خودروی ماه فوریه ۲۰۲۰ در قاره همیشه سبک تبدیل شود.

رنو کلیو
رنو کلیو

البته فاصله این هاچبک فرانسوی با فولکس‌واگن گلف مشهور بسیار کم بوده به گونه‌ای که کلیو فروش ۲۴,۹۱۴ دستگاهی را ثبت کرده و فروش گلف نیز ۲۴,۷۳۵ دستگاه بوده است. جدیدترین نسل رنو کلیو از فرصت حضور طولانی‌مدت نسل هفتم گلف در بازار استفاده کرده اما همان‌گونه که می‌دانید نسل جدید گلف به تازگی معرفی شده است.

فولکس‌واگن گلف
فولکس‌واگن گلف

البته هر دو خودرو نسبت به سال پیش با افت فروش مواجه شده‌اند و کاهش فروش کلیو و گلف به ترتیب برابر با ۴ و ۲۱ درصد بوده است. پژو ۲۰۸ و اوپل کورسا نیز رتبه‌های سوم و چهارم را در اختیار گرفتند. در بین ۱۰ خودروی پرفروش ماه فوریه اروپا همچنین می‌توانیم فیات پاندا را ببینیم که به رتبه پنجم رسیده و افزایش فروش ۱۰ درصدی را داشته است. نکته جالب اینکه در بین ۱۰ خودروی اول این لیست خبری از شاسی بلندها نیست.

فروش فوریه 25 برند برتر
فروش فوریه ۲۵ برند برتر

وقتی آمار فروش کلی بازار خودروی اروپا در ماه فوریه را بررسی کنیم شاهد افت فروش ۷ درصدی خواهیم بود به گونه‌ای که فروش ۱,۱۴۳,۸۵۲ دستگاهی فوریه سال پیش به ۱,۰۶۳,۲۶۴ دستگاه در فوریه سال جاری میلادی رسیده است. از کمترین میزان فروش از سال ۲۰۱۵ تاکنون یعنی زمان فروش ۹۵۵,۱۱۳ دستگاهی بوده است.

نمودار فروش برقی و سوختی
نمودار فروش برقی و سوختی

تنها بارقه امید چشم‌انداز فعلی وجود خودروهای الکتریکی شده شامل خودروهای هیبریدی، پلاگین هیبریدی و تمام الکتریکی می‌باشد. فروش خودروهای الکتریکی شده از ۷۵,۴۰۰ دستگاه فوریه ۲۰۱۹ به ۱۳۵,۵۰۰ دستگاه در فوریه ۲۰۲۰ رسیده است. همچنین میزان خودروهای الکتریکی در آلمان و فرانسه دو برابر شده و خودروهای تمام الکتریکی در نروژ نیز سهم ۷۵ درصدی از کل بازار را در اختیار دارند.

پژو 2008

تحلیلگر جهانی جاتو دینامیک می‌گوید: “وضعیت صنعت خودرو در اروپا به خاطر قوانین پیچیده و افزایش فشار به اقتصاد در حال تغییر است. تمامی این فاکتورها روی اعتمادبه‌نفس مصرف‌کننده اثر دارند.” انتظار می‌رود چشم‌انداز منفی بازار خودرو در قاره اروپا حتی بدتر هم بشود زیرا فعلاً آماری از تأثیری شیوع ویروس کرونا روی صنعت خودرو منتشر نشده است.

بهترین فیلتر های هوا و روغن ماشین با قیمت های باورنکردنی

درباره ی alimas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *