فروشگاه پارت 724 خرید لنت ماشین روش لنت ترمز ماشین چری لیفان تیگو
خانه / مقالات خودرو / معرفی گران‌ترین خودروهای جدید تاریخ
گران‌ترین خودروهای جدید تاریخ
گران‌ترین خودروهای جدید تاریخ

معرفی گران‌ترین خودروهای جدید تاریخ

گران‌ترین خودروهای جدید تاریخ برای ادامه با نارنجی همراه باشید: بوگاتی در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۹ از خودروی سفارشی La Voiture Noire رونمایی کرد. از آن زمان تاکنون هم چندین محصول سفارشی توسط این برند معرفی شده است. جدای از بدنه‌ای خاص شامل نمای جلوی گیراتر، چهار خروجی اگزوز و نشان نورانی بوگاتی در عقب، La Voiture Noire گران‌ترین خودروی صفرکیلومتر و جدید تاریخ است. با قیمت فروش ۱۸٫۷عقب، رفی شده است.  میلیون دلاری، این خودرو در صدر گران‌ترین خودروهای تک ساخت قرار گرفته است.

اما بوگاتی La Voiture Noire با عبور از چه خودروهایی توانسته عنوان گران‌ترین خودروی جدید تاریخ را به دست آورد؟ خب محصولات تک ساخت رولزرویس و مرسدس بنز از نظر قیمتی فاصله چندانی با این محصول بوگاتی ندارند و حتی برخی از برادران La Voiture Noire نیز در لیست قرار دارند. در ادامه شما را با گران‌ترین خودروهای جدید تاریخ آشنا می‌کنیم.

 1. استون مارتین والکری

قیمت: ۳٫۲ میلیون دلار

هایپرکار هیبریدی و جدید استون مارتین والکری هنوز وارد بازار نشده اما قبلاً با قیمت ۳٫۲ میلیون دلاری سولد اوت شده است. البته بریتانیایی‌ها قیمت رسمی این خودرو را اعلام نکرده‌اند ولی پیش‌بینی‌ها حاکی از فروش والکری با قیمت بین ۲٫۶ تا ۳٫۹ میلیون دلار دارند. البته قیمت ۳٫۲ میلیون دلاری عدد جادویی‌ای به نظر می‌رسد. صرف‌نظر از قیمت، والکری خودروی فوق‌العاده‌ای است. پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶٫۵ لیتری ساخت کثورث قدرت ۱۱۶۰ اسبی و گشتاور ۹۰۰ نیوتون متری تولید کرده و حداکثر سرعت بیش از ۳۲۱ کیلومتر در ساعتی را ایجاد می‌کند. استون مارتین تنها ۱۵۰ دستگاه از والکری استاندارد و ۲۵ دستگاه از مدل AMR را خواهد ساخت.

 1. بوگاتی شیرون پور اسپورت

قیمت: ۳٫۳ میلیون دلار

دیگر ستاره‌ای که قرار بود در نمایشگاه ژنو حضور یابد بوگاتی شیرون پور اسپورت است که روی آئرودینامیک، وزن کمتر و توزیع بهتر قدرت تمرکز دارد. نیروبخش این خودرو همان نیروگاه ۱۶ سیلندر ۸ لیتری کواد توربو است اما با گیربکس بازنگری شده‌ای همکاری می‌کند. اگرچه قدرت خودرو همان ۱۵۰۰ اسب بخار بوده اما ردلاین آن با افزایش ۲۰۰ واحدی به ۶۹۰۰ رسیده است. پور اسپورت همچنین در بخش بدنه تغییراتی داشته و بال عقب بزرگ‌تر و نمای جلوی آئرودینامیک تری دارد. قیمت این خودرو از ۳٫۳ میلیون دلار شروع می‌شود.

 1. بوگاتی ویرون Vivere منصوری

قیمت: ۳٫۴ میلیون دلار

در ادامه لیست گران‌ترین خودروهای جدید تاریخ به این ویرون که یک ستاره واقعی است زیرا توسط بوگاتی تولید نشده است. ویرون Vivere خودرویی ویژه است که توسط منصوری تولید شده و قیمت ۳٫۴ میلیون دلاری آن باعث جلب‌توجه بیشتر می‌شود. منصوری تنها ۲ دستگاه از این هیولا را با عناصر فیبر کربنی بدنه و کابین چرمی تولید کرده است. پیشرانه ۱۲۰۰ اسبی ویرون Vivere هم باعث ایجاد حداکثر سرعت ۴۰۸ کیلومتر در ساعت می‌شود.

 1. W موتورز لایکن هایپر اسپورت

قیمت: ۳٫۴ میلیون دلار

این کمپانی مستقر در دوبی با معرفی سوپرکار لایکن هایپر اسپورت در سال ۲۰۱۳ جهان را شوکه کرد. با چراغ‌های جلوی LED و صفحه‌نمایش هالوگرافیک در کنسول مرکزی، این خودرو سومین خودروی گران‌قیمت صفر در زمان خود بوده است. لایکن هایپر اسپورت از پیشرانه ۶ سیلندر ۳٫۷ لیتری توئین توربویی استفاده می‌کند که قدرت ۷۸۰ اسب بخاری و گشتاور ۹۶۰ نیوتون متری دارد.

 1. پاگانی هوایرا رودستر BC

قیمت: ۳٫۵ میلیون دلار

پس از تولید نسخه استاندارد پاگانی هوایرا، عرضه نسخه رودستر BC اجتناب‌ناپذیر بوده است. این خودروساز سال پیش این هیولای بی‌سقف را با پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶ لیتری توئین توربویی معرفی کرد که قدرت ۸۰۰ اسبی و گشتاور ۱۰۴۹ نیوتون متری دارد. مالکان علاوه بر داشتن لذت بیشتر به خاطر نبود سقف می‌توانند از مالکیت خودرویی فوق‌العاده کمیاب لذت ببرند. این خودرو تنها به تعداد ۴۰ دستگاه تولید می‌شود.

 1. لامبورگینی سیان

قیمت: ۳٫۶ میلیون دلار

سیان به چند روش گوناگون پلی به آینده لامبورگینی است. اگرچه سیان بر پایه آونتادور SVJ ساخته شده اما ظاهر وحشیانه‌ای داشته و اولین محصول الکتریکی شده لامبورگینی محسوب می‌شود. علاوه بر وجود پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶٫۵ لیتری، سیان به سیستم هیبریدی ملایم ۴۸ ولتی مجهز شده است. کل قدرت این مجموعه برابر با ۸۱۹ اسب بخار بوده و بنابراین سیان قوی‌ترین لامبورگینی تاریخ است. تنها ۶۳ دستگاه از این هیولا با قیمت ۳٫۶ میلیون دلار تولید خواهد شد که به این دلیل در لیست گران‌ترین خودروهای جدید تاریخ قرار می گیرد.

 1. بوگاتی شیرون سوپر اسپورت ۳۰۰+

قیمت: ۳٫۹ میلیون دلار

اوایل سال جاری بود که بوگاتی اعلام کرد سقف سرعت ۴۸۲ کیلومتر در ساعت را با استفاده از شیرون سوپر اسپورت ۳۰۰+ شکسته است. تنها ۳۰ دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد.

 1. لامبورگینی وننو

قیمت: ۴٫۵ میلیون دلار

در ادامه لیست گران‌ترین خودروهای جدید تاریخ به یک لامبورگینی خاص می رسیم:

لامبورگینی تنها ۱۴ دستگاه از وننو را بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ ساخته است. این خودرو بر پایه آونتادور شکل گرفته اما قیمت حدود ۴٫۵ میلیون دلاری دارد. زیر کاپوت وننو پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶٫۵ لیتری قرار دارد که قدرت و گشتاور آن به ترتیب ۷۴۰ اسب بخار و ۶۰۹ نیوتون متر می‌باشد. وننو شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۲٫۹ ثانیه‌ای داشته و تا به امروز گران‌ترین لامبورگینی جدید تاریخ می‌باشد.

 1. کونیگ زگ CCXR Trevita

قیمت: ۴٫۸ میلیون دلار

کونیگ زگ “ارزان‌ترین” محصول خود یعنی جسکو را امسال معرفی کرد اما مدل الماس دار CCXR Trevita دقیقاً در نقطه مقابل قرار دارد. این خودرو دارای بدنه‌ای است که اساساً شامل فیبر کربن با پوشش الماس بوده و نیروبخش آن نیز پیشرانه ۸ سیلندر ۴٫۸ لیتری توئین توربو با قدرت ۱۰۰۴ اسب بخار می‌باشد. تنها ۳ دستگاه از این خودرو تولید شده است.

 1. پاگانی هوایرا ایمولا

قیمت: ۵٫۴ میلیون دلار

اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۹ بود که هایپرکار آرزوها پدیدار شد. پاگانی می‌گوید پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶ لیتری توئین توربوی هوایرا ایمولا قدرت ۸۲۷ اسب بخاری و گشتاور ۱۱۰۰ نیوتون متری دارد. هوایرا ایمولا قوی‌ترین خودروی تاریخ پاگانی بوده و ۳۶ اسب بخار قوی‌تر از BC رودستر می‌باشد. ما برخی ویژگی‌های این خودرو همچون بال عقب بزرگ و ورودی هوای روی سقف را دوست داریم. همان‌گونه که حدس می‌زنید این خودرو بسیار کمیاب بوده و تنها ۵ دستگاه از آن تولید شده است.

 1. بوگاتی دیوو

قیمت: ۵٫۸ میلیون دلار

از جمله محصولات اخیر بوگاتی می‌توان به دیوو اشاره کرد. اگر این خودرو وجه اشتراک زیادی با شیرون دارد اما خب بوگاتی راه‌های زیادی برای توجیه قیمت زیادتر آن پیدا کرده است. با اضافه کردن رینگ‌های سبک‌تر، اینترکولر فیبر کربنی و حذف متریال سرکوب‌کننده صدا، دیوو چند کیلویی سبک‌تر شده است. البته قدرت این خودرو نسبت به شیرون تغییری نداشته ولی آئرودینامیک آن بهبود یافته و بنابراین در پیست ناردو ۸ ثانیه سریع‌تر از شیرون می‌باشد. بوگاتی ۴۰ دستگاه از دیوو با قیمت ۵٫۸ میلیون دلاری را می‌سازد.

 1. مرسدس-مایباخ اکسلرو

قیمت: ۸ میلیون دلار

همانند بسیاری از خودروهای پیشین، مرسدس-مایباخ اکسلرو خودرویی تک ساخت است. این خودرو توسط فولدا، زیرمجموعه گوودیر سفارش داده شده تا لاستیک‌های جدید را تست کند. این خودرو در سال ۲۰۰۴ معرفی شد و پیشرانه ۱۲ سیلندر توئین توربوی آن قدرت ۶۹۰ اسب بخاری و گشتاور ۱۰۲۰ نیوتون متر دارد. حداکثر سرعت این خودرو برابر با ۳۵۰ کیلومتر در ساعت بوده و البته قیمت کنونی آن بیش از ۱۰ میلیون دلار می‌باشد.

 1. بوگاتی Centodieci

قیمت: ۹ میلیون دلار

این خودرو هم سال پیش در هفته خودرویی پبل بیچ معرفی شد و نشان دهنده‌ی یک هایپرکار فوق‌العاده نایاب دیگر بود. تنها ۱۰ دستگاه از این خودرو که ادای احترام به EB110 می‌باشد ساخته خواهد شد. همچنین Centodieci به خاطر گرامی داشت یک‌صد و دهمین سالگرد تأسیس بوگاتی معرفی شده است. استایل منحصربه‌فرد این خودرو باب میل همه نیست اما حداقل درباره خاص بودن آن نگران نخواهید بود. با قیمت حدود ۹ میلیون دلاری، این خودرو یکی از گران‌ترین چهار چرخ های تاریخ است.

 1. رولزرویس Sweptail

قیمت: ۱۲٫۸ میلیون دلار

بله از نظر فنی این خودرو مدعی گران‌ترین خودروی تاریخ بوده است. مشکل این است که رولزرویس قیمت آن را به‌صورت رسمی تائید نکرده است؛ اما با قیمت تخمینی ۱۲٫۸ میلیون دلاری، این خودروی تک ساخت چند میلیون دلار گران‌تر از خودروی قبلی می‌باشد. تولید این خودرو بیش از ۴ سال زمان برده است.

 1. بوگاتی La Voiture Noire

قیمت: ۱۲٫۵ میلیون دلار

با قیمت اعلامی ۱۲٫۵ و قیمت فروش ۱۸٫۷ میلیون دلاری، این خودرو به‌صورت رسمی گران‌ترین خودروی جدید تاریخ می‌باشد. La Voiture Noire ایده‌ای مدرن از تایپ ۵۷ SC آتلانتیک بوده و از همان پیشرانه ۱۶ سیلندر ۸ لیتری کواد توربوی شیرون استفاده می‌کند. این پیشرانه قدرت ۱۴۷۹ اسب بخاری و گشتاور ۱۶۰۰ نیوتون متری دارد. در این هیولا ۶ خروجی اگزوز بکار رفته و از سایر ویژگی‌های آن می‌توان به رینگ‌های رادیکال، نمای جلوی گیرا و سفارشی و نشان نورانی در عقب اشاره کرد. این خودرو هم به تعداد یک دستگاه تولید شده است.

بهترین فیلتر های هوا و روغن ماشین با قیمت های باورنکردنی

درباره ی bmasoudi

برای یادگیری شروع به کلیک کردن کردم و این داستان هنوز هم ادامه و کلیک ها یکی پس از دیگری

شاید منظورتان این باشد

استون مارتین

استون مارتین می‌خواهد “فراری بریتانیا” باشد!

اندی پالمر مدیر اجرایی این شرکت می‌گوید به دنبال تبدیل کردن این خودروساز به “فراری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *