فروشگاه پارت 724 خرید لنت ماشین روش لنت ترمز ماشین چری لیفان تیگو
خانه / نرم افزار و اپلیکیشن / مایکروسافت اج در صدر آزمون HTML5 Accessibility
مایکروسافت اج کرومیوم
مایکروسافت اج کرومیوم

مایکروسافت اج در صدر آزمون HTML5 Accessibility

مایکروسافت اج در صدر آزمون HTML5 Accessibility

کسب امتیاز کامل مایکروسافت اج در آزمون HTML5 Accessibility نشان می‌دهد این مرورگر قابلیت‌های کمک‌رسان متنوعی دارد و از این حیث بالاتر از گوگل کروم قرار می‌گیرد.

مرورگر مایکروسافت اج ‌مبتنی‌بر موتور کرومیوم توانسته است پس از شرکت در آزمون HTML5 Accessibility امتیاز کامل (۱۰۰ درصد) را کسب کند. HTML5 Accessibility بررسی می‌کند مرورگرهای وب بزرگ و محبوب از کدام‌یک از قابلیت‌های جدید HTML5 پشتیبانی می‌کنند.

درواقع، آزمون HTML5 Accessibility برای بررسی این موضوع به‌کار برده می‌شود که هر مرورگر چقدر از فناوری‌های کمک‌رسان (Assistive Technology) نظیر اسکرین‌ریدر (Screen Reader) برای راحتی بیشتر کاربر هنگام وب‌گردی بهره می‌گیرد. اسکرین‌ریدر نوعی قابلیت خاص است که می‌تواند وارد وب‌سایت شود و متن را به صوت تبدیل کند. آزمون HTML5 Accessibility همچنین بررسی می‌کند مرورگرها با صفحه‌کلید سازگاری دارند یا خیر.

آزمون یادشده به‌طورکلی سعی می‌کند با واکاوی کامل مرورگر، پشتیبانی کردن یا نکردن آن از قابلیت‌های مبتنی‌بر فناوری‌های کمک‌رسان را بررسی کند. منظور از در‌دسترس‌بودن چنین قابلیت‌هایی این است که امکان استفاده از آن‌ها برای افرادی وجود داشته باشد که بر فناوری‌های کمک‌رسان اتکا می‌کنند؛ بدون اینکه توسعه‌دهندگان مجبور باشند از استاندارد ARIA یا موارد مشابه استفاده کنند. ناگفته نماند ARIA استانداردی است که کنسرسیوم وب جهان‌گستر به‌منظور ارتقای میزان خوانابودن وب‌سایت برای ابزارهای Screen Reader تعریف کرده است.

در همین زمینه، به‌تازگی صفحه‌ی رسمی مرورگر مایکروسافت اج در توییتر با انتشار توییتی جدید، کسب امتیاز کامل در آزمون HTML5 Accessibility را جشن گرفته است. در این توییت، آمده است اعضای تیم مرورگر اج به‌سختی تلاش کرده‌اند تا با استفاده از APIهایی نظیر UI Automation به‌منظور بهبود پشتیبانی این مرورگر از قابلیت‌های مبتنی‌بر فناوری‌های کمک‌رسان قدم بردارند.

اگر نگاهی دقیق به نتایج به‌دست‌آمده بیندازید، خواهید فهمید در HTML5 Accessibility نسخه‌ی ۶۲ مرورگر کروم آزمایش شده است؛ درحالی‌که نسخه‌ی آزمایش‌شده‌ی اج ۸۰ است. این موضوع باعث می‌شود مقایسه‌ی بین دو مرورگر از لحاظ آزمون HTML5 Accessibility تا حدی ناعادلانه باشد. مایکروسافت می‌گوید تیم HTML5 Accessibility موظف هستند خودشان نسخه‌ی آزمایش‌شده‌ی گوگل کروم را به‌روزرسانی کنند. ردموندی‌ها همچنین می‌گویند قصدشان از انتشار آمار مذکور این بوده است که بهبودهای مرورگر اج را نشان دهند؛ مرورگری که پس از تغییر موتورش به کرومیوم از لحاظ قابلیت‌های مبتنی‌بر فناوری‌های کمک‌رسان در پشت دیگر مرورگرها قرار گرفته بود.

آیا تغییرات بوجود امده مرورگر ماروسافت اج نظر شما را برای استفاده جلب کرده است؟

بهترین فیلتر های هوا و روغن ماشین با قیمت های باورنکردنی

درباره ی bmasoudi

برای یادگیری شروع به کلیک کردن کردم و این داستان هنوز هم ادامه و کلیک ها یکی پس از دیگری

شاید منظورتان این باشد

پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس کدام یک پیروز است؟

پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس کدام یک پیروز است؟

پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس کدام یک پیروز است؟ سونی و مایکروسافت …

یک دیدگاه

  1. همیشه مایکروسافت دوست داشتم حتی تعصبی ولی مرورگرش اصلا خوب نبود ولی با اج کرومیوم داره بدجور دهن بقیه رو سرویس میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *