فروشگاه پارت 724 خرید لنت ماشین روش لنت ترمز ماشین چری لیفان تیگو
خانه / فناوری ایران / شاتل و شرکت مخابرات ایران برای راه‌اندازی اینترنت پرسرعت قرارداد همکاری امضا کردند.
افزایش ۴برابری سرعت اینترنت با VDSL بدون تغییر تعرفه
افزایش ۴برابری سرعت اینترنت با VDSL بدون تغییر تعرفه

شاتل و شرکت مخابرات ایران برای راه‌اندازی اینترنت پرسرعت قرارداد همکاری امضا کردند.

شاتل خبر داده‌ است که با امضای قرارداد همکاری با شرکت مخابرات ایران، عملیات راه‌اندازی و نصب سرویس‌های اینترنت پرسرعت کاربران در شهر قم آغاز شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اوایل فروردین‌ماه سال جاری و در پی وعده‌هایش برای ارتقای اینترنت کشور اعلام کرد که به‌زودی سرعت اینترنت خانگی حداقل چهار برابر افزایش پیدا خواهد کرد. وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم خبر داد.

آذری جهرمی ۱۸ فروردین نیز گفت که نزدیک به ۳۰ هزار کاربر در قم به سرویس VDSL‌ ارتقا پیدا کرده‌اند و سرعتشان حدود پنج برابر شده است. این کار در تهران نیز از روز ۱۷ فروردین آغاز شده و روزانه ۱۰ هزار مشترک در شرکت‌های مخابرات و شاتل به VDSL ارتقا پیدا می‌کنند.

صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، در همین زمینه از دایرشدن ۲۵ هزار پورت اینترنت VDSL در شهر تهران و ۶ هزار پورت اینترنت VDSL در قم به‌عنوان نسل جدید اینترنت خانگی به‌جای سرویس ADSL خبر داد. وی گفت فرایند نصب تجهیزات با سرعت مطلوبی در حال انجام است و در روزهای آینده مابقی پورت‌های ADSL نیز به VDSL تبدیل می‌شوند.

صدری خبر داد، باتوجه به شرایط خاص کشور به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، همه‌ی مراحل ثبت‌نام به‌صورت غیرحضوری انجام می‌شود. به‌گفته‌ی او، مشتریان برای ثبت‌نام از درگاه‌ها، باید نام کاربری و رمز عبور پنل را از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۵*۲*۲۰۲۰* دریافت کنند. همچنین برای ثبت تقاضای تغییر تکنولوژی سرویس اینترنت از ADSL به VDSL لازم است به صفحه‌ی کاربری به آدرس adsl.tci.ir و نشانی اینترنتی www.tci.ir/vdslreq مراجعه شده و تقاضا ثبت شود.

مدیرعامل شرکت مخابرات همچنین درمورد هزینه‌ی مودم VDSL گفته است:

فرایند ارتقاء ADSL به VDSL (سرینو) برای مشتریان شرکت مخابرات ایران ‌به‌صورت رایگان و هزینه‌ی مودم به انتخاب مشتری به‌صورت نقد یا اقساط از وی دریافت می‌شود.

مودم‌های VDSL به‌صورت نقد و اقساط در اختیار کاربران مخابرات قرار می‌گیرند.

حال شاتل خبر داده که به‌دنبال وعده‌ی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عملیات نصب و راه‌اندازی و برگردان سرویس‌های اینترنت پرسرعت کاربران در شهر قم آغاز شده است.

شاتل می‌گوید با اجرای این پروژه که با همکاری شرکت شاتل و شرکت مخابرات ایران و نیز شهرداری قم صورت می‌گیرد، به‌طور متوسط سرعت سرویس اینترنت ADSL در شهر قم بدون هیچ تغییری از سمت کاربران، چهار برابر خواهد شد. افزون بر این، کاربرانی که سرویس خود را به سرویس‌های جدید VDSL2 شاتل تغییر دهند، می‌توانند از سرعت دسترسی ۸۰ تا ۱۰۰ مگابیت برثانیه بهره‌مند شوند که این سرعت در ایران بی‌نظیر است.

شاتل اطلاع داده است که به‌دلیل شرایط خاص کشور در بحران کرونا و هم‌دلی موجود میان شاتل و شرکت مخابرات ایران، فعالیت‌های مورد نیاز از هفته‌های گذشته آغاز شده بود اما درنهایت اکنون قرارداد همکاری رسمی میان دو طرف به امضای هیات مدیره‌ی شرکت مخابرات ایران و شرکت شاتل رسیده است.

شاتل اعلام نکرده که امکان خرید مودم VDSL را به‌صورت اقساط نیز فراهم می‌کند و روابط عمومی شاتل نیز در پاسخ به پیگیری زومیت دراین‌باره در آینده اظهار بی‌اطلاعی کرد.

بهترین فیلتر های هوا و روغن ماشین با قیمت های باورنکردنی

درباره ی bmasoudi

برای یادگیری شروع به کلیک کردن کردم و این داستان هنوز هم ادامه و کلیک ها یکی پس از دیگری

شاید منظورتان این باشد

افزایش ۴برابری سرعت اینترنت با VDSL بدون تغییر تعرفه

افزایش ۴برابری سرعت اینترنت با VDSL بدون تغییر تعرفه

وزیر ارتباطات می‌گوید افزایش چهار برابری سرعت اینترنت خانگی با تبدیل ADSL به VDSL، با افزایش …