فروشگاه پارت 724 خرید لنت ماشین روش لنت ترمز ماشین چری لیفان تیگو
خانه / پردازنده / آماده سازی اکسینوس ۹۹۲ برای سری گلکسی نوت ۲۰
آماده سازی اکسینوس 992 برای سری گلکسی نوت 20
آماده سازی اکسینوس 992 برای سری گلکسی نوت 20

آماده سازی اکسینوس ۹۹۲ برای سری گلکسی نوت ۲۰

سامسونگ در حال ساخت تراشه اکسینوس ۹۹۲ است تا رقیبی توانمند را در مقابل تراشه در دست ساخت اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس کوالکام قرار دهد؛ تراشه‌هایی که در گلکسی نوت ۲۰ استفاده خواهند شد.

درصورتی‌که شایعات صحت داشته باشند سامسونگ روی نسخه‌ای بهبودیافته از تراشه اکسینوس ۹۹۰ است که توان رقابت بهتری با تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ ساخت کوالکام را داشته باشد. گفته می‌شود اکسینوس جدید در دل سری گوشی گلکسی نوت ۲۰ جای خواهد گرفت.

اگر در برنامه‌های سامسونگ خللی پیش نیاید، شرکت کره‌ای در ماه اوت ۲۰۲۰ از سری گلکسی نوت ۲۰ رونمایی می‌کند؛ البته با این ویژگی که فبلت‌های جدید سامسونگ مجهز به تراشه اکسینوس ۹۹۲ شده‌اند. جزئیات منتشرشده از اکسینوس ۹۹۲ نشان می‌دهد که این تراشه درواقع نسخه‌ای به‌روزشده از اکسینوس ۹۹۰ است؛ البته با این تفاوت که در تولید آن از فرایند لیتوگرافی ۶ نانومتری سامسونگ استفاده می‌شود.

سامسونگ روشی مخصوص برای عرضه پرچم‌داران خود دارد؛ به‌این صورت که نسخه‌های مخصوص بازار ایالات متحده، چین و کره جنوبی سری گلکسی اس و گلکسی نوت با تراشه ساخت کوالکام به فروش می‌رسد و برای بازارهای دیگر دنیا از نسخه‌ای مجهز به تراشه اکسینوس استفاده می‌شود.

در سری گوشی سامسونگ گلکسی اس ۲۰ نیز چنین اتفاقی رخ داد و مدل‌های مختلف این سری شامل گلکسی اس ۲۰، اس ۲۰ پلاس و اس ۲۰ اولترا همراه‌با تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ برای بازارهایی خاص عرضه شدند و در نقاط دیگر دنیا نیز تراشه اکسینوس ۹۹۰ در نظر گرفته شد.

بسیاری از کاربران و علاقه‌مندان به محصولات سامسونگ با چنین اقدامی مخالف هستند و زمانی‌که اخباری مبنی ضعف تراشه اکسینوس ۹۹۰ در برابر اسنپدراگون ۸۶۵ مشخص شد، شرکت کره‌ای مورد نقد و سرزنش کاربران قرار گرفت. علاوه بر ضعف در عملکرد، مدل‌های مجهز به تراشه اکسینوس ۹۹۰ با مشکلات حرارتی نیز مواجه هستند.

در هر حال، سامسونگ گویا از معماری جدیدی در اکسینوس ۹۹۲ استفاده کرده است که علاوه بر توان عملکردی بهتر نسبت به اسنپدراگون ۸۶۵، میزان مصرف انرژی کمتری نیز دارد. برخی از شایعات نیز احتمال می‌دهند که مدل‌های مختلف سری گلکسی نوت ۲۰ در کره جنوبی با تراشه اکسینوس ۹۹۲ عرضه شوند.

با این حال رقیب اکسینوس ۹۹۲ تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ نخواهد بود؛ زیرا گزارش‌ها نشان می‌دهد که کواکلام در حال کار روی تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس است. همین امر سامسونگ را در شرایط دشواری قرار می‌دهد. درواقع شرکت کره‌ای مجبور است که فاصله به‌وجود آمده از نظر عملکردی میان تراشه ساخت خود با تراشه کوالکام را از بین ببرد.

بهترین فیلتر های هوا و روغن ماشین با قیمت های باورنکردنی

درباره ی bmasoudi

برای یادگیری شروع به کلیک کردن کردم و این داستان هنوز هم ادامه و کلیک ها یکی پس از دیگری

شاید منظورتان این باشد

عرضه گلکسی نوت 20 و گلکسی فلد 2 در نیمه دوم سال تایید شد

عرضه گلکسی نوت ۲۰ و گلکسی فلد ۲ در نیمه دوم سال تایید شد

مقامات سامسونگ اعلام کردند که خللی در برنامه عرضه گوشی‌های هوشمند پریمیوم این شرکت، سری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *